Francijas  muitas un robežapsardzes gatavošanos breksitam

 

 Š.g. 11. septembrī notika Francijas Eiropas lietu ministres – valsts sekretāres Amelie de Montchalin un nodokļu jautājumu ministra – Francijas valsts sekretāra Olivier Dussopt tikšanās ar ES vēstniekiem, lai runātu par breksitu, kā arī tā ietekmi uz starptautiskajiem kravu pārvadājumiem un robežas šķērsošanu.

Saskaņā ar Francijas puses sniegto informāciju, Lamanšu gadā šķērsojot 5 miljoni smago mašīnu. Tajā pašā laikā 80 % no šo kravu pārvadājumiem nāk ārpus Francijas. Francija breksita sekas attiecībā uz robežas šķērsošanu izjutīs visvairāk, tādēļ svarīgi visiem labāk koordinēt gatavošanos bezvienošanās breksitam.

Tikšanās laikā tika ziņots arī par Francijas muitas un robežsardzes gatavošanos breksitam. Francija ir ieviesusi tā saucamo “inteliģento” robežu.  Tas nozīmē, ka kravu pārvadātājiem: 1)  būs visas formalitātes jāaizpilda elektroniski un jāsaņem svītru kods; 2) automātiski tuvojoties robežai tiks nolasītas numurzīmes un analizētas kravas; 3) robežas šķērsošana notiks maksimāli automatizēti. Sanitārās un fitosanitārās kontroles aizņemšot no 40 minūtēm līdz 1 stundai. Vienlaikus, ja kāda daļa no kravas nebūs pareizi noformēta un iztrūks dokumenti, tiks aizturēta visa krava. Pēdējo mēnešu laikā Francijas puse jau esot izspēlējusi vairākas mācības, kurās pārbaudījuši kā automatizētā sistēma varētu darboties dzīvē.

Avots : LR Ārlietu ministrija