Ir spēkā izmaiņas par autovadītāju darba un atpūtas laiku!

2020. gada 20. augustā stājās spēkā izmaiņas attiecībā uz autovadītāju darba un atpūtas laiku!

Uzņēmumiem  no 20.08.2020. jāplāno  darbs  tā, lai autovadītāji no ārvalstu braucieniem varētu atgriezties mājās vai uzņēmuma reģistrācijas valstī ik pēc četrām nedēļām.

Autovadītājiem, atrodoties ārvalstīs, četru nedēļu periodā divas nedēļas pēc kārtas būs iespēja izmantot saīsināto iknedēļas atpūtas laika posmu (24 stundas), bet visa mēneša laikā vismaz diviem jābūt regulārajiem atpūtas laika posmiem (45 stundas).

Ja autovadītājs izmanto saīsināto atpūtas laika posmu divas nedēļas pēc kārtas, darbs jāorganizē tā, lai viņš atgrieztos mājās pirms nākamā regulārā atpūtas laika posma.

Autovadītājs varēs pārtraukt iknedēļas atpūtas laika posmu (gan saīsināto, gan regulāro) ne vairāk kā divas reizes gadījumos, ja transportlīdzeklis tiek pārvadāts ar prāmi vai vilcienu ar nosacījumu, ka vadītājam būs pieejama guļvieta (pārtraukt atpūtu var, lai veiktu citas darbības līdz vienai stundai, piemēram, ja nepieciešams automašīnu nogādāt uz prāmja). Turklāt pārtraukt regulāro atpūtas laika posmu var gadījumā, ja prāmja vai vilciena paredzamais brauciena ilgums ir vismaz astoņas stundas.

Regulāro atpūtu (45 stundas) automašīnas kabīnē pavadīt nedrīkst!

 

Ar  pilnu  Regulas (ES) 2020/1054  tekstu var iepazīties   ŠEIT.

 

Avots:

Autotransporta   direkcija