Austrijā. Eiro klases apliecinājums.

No 2015.gada 1.janvāra, atsevišķās Austrijas zemēs un pilsētās, stājās spēkā ekoloģiskie ierobežojumi, kas attiecas uz kravas transportlīdzekļiem ar dzinējiem EIRO I, no 2016.gada 1.janvāra – uz kravas transportlīdzekļiem ar dzinējiem EIRO II, un no 2017. gada 31. decembra – atsevišķos gadījumos uz kravas transportlīdzekļiem ar dzinējiem EIRO III.

No 2017. gada 1. maija visiem kravas transportlīdzekļiem, kuriem ir atļauts pārvietoties pa Austrijas zemēm un pilsētām, kurās spēkā ekoloģiskie ierobežojumi, vējstikla labajā pusē obligāti jāatrodas uzlīmei, kurā norādīta attiecīgā EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskā kategorija. Plašākā  informācija  vācu valodā ŠEIT.

Apkalpošanas centrus, kuros var iegādāties uzlīmes, skatīt oeamtc.at un wko.at.

Uzlīmes cena EUR 2.50 (ieskaitot PVN), taču jārēķinās ar papildu izdevumiem, kas saistīti ar transportlīdzekļa EIRO klases atbilstības noteikšanu. Kravas transportlīdzekļiem, ar pilnu masu virs 3.5t, ekoloģiskās klases uzlīmi iespējams saņemt tikai pa pastu (pasta pakalpojuma izmaksas 29 EUR).

Sods par EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorija uzlīmes neesamību līdz 2180 EUR.

Prasība   pierādīt  EURO emisijas klasi attiecas uz  EUR 4  un augstāko klasi.   Lai  saņemtu apstiprinājumu izmešu klasei,  Jums jānosūta   aizpildīta  VEIDLAPA  Var  vienlaicīgi pieteikt vairākus autotransporta līdzekļus.  Vairāk informācijas  angļu valodā GO MAUT  mājas lapā .

Vairākās Austrijas pilsētās ir noteiktas tīrās vides zonas ierobežojumi, kas no 2016.gada 1.janvāra attiecināmi uz kravas transportlīdzekļiem ar dzinējiem EURO III vai zemāk. Ar detalizētu informāciju var iepazīties, apmeklējot interneta vietni: http://urbanaccessregulations.eu/countries-mainmenu-147/austria-mainmenu-78.

Burgenland zeme

Burgenland zemē transportlīdzeklis jāaprīko ar EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi. Plašāku informāciju skatīt šeit.

Steiermark (Štīrija un Graz (Grāca))

Štīrijā un Grācā transportlīdzeklis jāaprīko ar EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi. Aizliegts pārvietoties ar EIRO 0, I, II un III klases kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7.5t.

Sīkāka informācija par Štīriju.

Sīkāka informācija par Grācu.

Niederösterreich (Lejas Austrija un Vīne)

Lejas Austrijā un Vīnē transportlīdzeklis jāaprīko ar EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi. Aizliegts pārvietoties ar EIRO 0, I, II un III klases kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7.5t.

Sīkāka informācija par Lejas Austriju.

Sīkāka informācija par Vīni.

Oberösterreich (Augšaustrija)

Augšaustrijā transportlīdzeklis jāaprīko ar EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi. Aizliegts pārvietoties ar EIRO 0, I, II un III klases kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7.5t.

Plašāku informāciju skatīt šeit.

Tirole

EIRO 0, I, II klases kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7.5t, aizliegts pārvietoties pa A 12 autoceļu Kufstein – Zirl (abos virzienos).

Pārvietojoties šajā ceļa posmā ar EIRO III, IV, V un VI kravas transportlīdzekli, tas jāaprīko ar attiecīgo EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi.

No 2017. gada 1. maija Austrijā, uz A12(Tirol) šosejas, drīkst veikt kravu pārvadājumus tikai ar EURO 6 transportlīdzekļiem, ja tiek pārvadāta kāda no zemāk uzskaitītajām kravām:

  1. koku baļķi, koki un korķis;
  2. rūdas, kas nesatur metālu vai dzelzi;
  3. transportlīdzekļi un piekabes;
  4. tēraudi, izņemot dzelzsbetonam paredzēto stiegrojumu, kā arī tēraudu, kas paredzēts celtniecībai un tiek piegādāts būvobjektam;
  5. marmoru un taverīnu;
  6. keramiskas flīzes.

Braukšanas ierobežojumi nakts stundās.

Kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem ar pilnu masu virs 7.5t aizliegts pārvietoties pa A 12 autoceļu Kufstein – Zirl (abos virzienos) sekojošos laika posmos:

  • No 1. maija līdz 31.oktobrim, no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 22.00 līdz 5.00, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās, no 23.00 līdz 5.00.
  • No 1. novembra līdz 30.aprīlim, no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 20.00 līdz 5.00, svētdienās un valsts noteiktās svētku dienās, no 23.00 līdz 5.00.

Ierobežojumi neattiecas uz EIRO VI kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas kravas transportlīdzekļiem, ja tie aprīkoti ar attiecīgo EIRO kaitīgo izmešu ekoloģiskās kategorijas uzlīmi.

Vairāk informācijas par braukšanas ierobežojumiem Tirolē:

Informatīvu materiālu par braukšanas ierobežojumiem Tirolē angļu valodā skatīt zemāk pie papildu informācijas.

go-maut.at

atd.lv