BEĻĢIJĀ no 01.04.2016. tiek ieviesti maksas ceļi (papildināts 24.03.2016.)

 flag-bel

     No 2016. gada 1. aprīļa Belģijā tiek ieviesta autoceļu lietošanas nodeva kravas transporta līdzekļiem un to sastāviem , kuru pilna masa ir lielāka par 3, 5 tonnām.
Kas attiecas uz transporta līdzekļu kombināciju , autoceļu lietošanas nodeva tiek piemērota tikai tad, ja motorizētā autotransporta kopējā masa pārsniedz 3, 5 tonnas.

No nodevas tiek atbrīvoti sekojošas kategorijas transporta līdzekļi:
1) Transporta līdzekļi , kurus izmanto aizsardzības mērķiem, civilajai aizsardzībai, ugunsdzēsības un policijas autotransports;
2) Transporta līdzekļi, kuri ir speciāli aprīkoti un izmantojami tikai medicīniskās aprūpes mērķiem;
3) Transporta līdzekļi lauksaimniecības , dārzkopības , mežrūpniecības vajadzībām, kas lieto ierobežotā distancē uz valsts ceļiem

BRISELES GALVASPILSĒTAS REĢIONS
Briseles galvaspilsētas reģionā nodeva tiek maksāta par visiem ceļiem. Šis reģions ietver 19 municipalitātes ( Brussel-City, Anderlecht, Elsene, Etterbeek, Evere, Ganshoren, Jette, Koekelberg, Oudergem, Schaarbeek, Sint- Agatha- Berchem, Sint- Gillis, Sint- Jans- Molenbeek, Sint- Joost- ten-Node, Sint-Lambrechts- Woluwe,, Sint-Pieters-Woluwe, Ukkel, Vorst, Watermaal-Bosvoorde).

LIKMES
Flandrijā un Belģijas galvaspilsētas reģionā nodeva ir atbrīvota no PVN. Valonijā tiek piemērota 21% PVN.
Transporta līdzekļu kombinācijas gadījumā, likme tiek noteikta no pilnas masas ( piemēram, vilcēja masa 33 tonnas, piekabes- 44 tonnas, likmes kategorija- 32 tonnas).

SISTĒMAS DARBĪBAS PRINCIPI
Visiem kravas transporta līdzekļiem , kā vietējiem, tā arī ārvalstu, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 tonnām un kuri izmanto Beļģijas ceļus, ir jābūt aprīkotiem ar speciālu iekārtu (On Board Unit (OBU). To var iegādāties reģistrējoties  un pasūtot kompānijas "Satellic" MĀJAS LAPĀ  vai 148 servisa  centros Beļģijā. 
Ar satelīttehnoloģijas palīdzību tiek noteikta transporta līdzekļa veiktā distance un likme. Nolasītie dati tiek noraidīti uz attiecīgo centru, kas atbildīgs par maksājumiem.
Lai izmantotu OBU , ir jāiemaksā depozīts (EUR 135/OBU). Šī summa tiks atdota, ja OBU nodosiet labā stāvoklī- bez bojājumiem.

Kompānijas  "Satellic" mājas lapā ir iespējams noskatīties apmācības video  par  reģistrēšanos sistēmā , OBU ierīci  un servisa centriem. Tā ir vienīga kompānija, kurai ir tiesības iekasēt ceļu nodevu Beļģijā.

KONTROLES METODES UN SODI
Kontroli veiks reģionālās institūcijas un paredzamais sods ir 1000 EUR par viena transporta līdzekļa kopējo pārkāpumu skaitu, kas konstatēti 3 stundu laikā no pirmā fiksētā pārkāpuma.

Ar autoceļu lietošanas kartēm un  maksas ceļu sarakstiem Jūs  varat iepazīties šeit : BELGIUM KILOMETRE CHARGE

 Sīkāk par  Beļģijas autoceļu maksas sistēmu angļu valodā lasīt šeit .