Federālo autoceļu lietošanas maksa Krievijā. IZMAIŅAS.

       No 2015. gada 15. novembra Krievijā ir ieviesta federālo koplietošanas autoceļu lietošanas maksas sistēma transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 12 tonnām.

Sistēmas “Platon” darbība attiecas uz federālās nozīmes koplietošanas autoceļiem Krievijas teritorijā , kuru kopējai garums ir 50,774 kilometru(izņemot federālos maksas autoceļus). Sistēma piedāvā divus autoceļu lietošanas apmaksas veidus- ar maršruta karti vai borta ierīci. Borta ierīci iespējams saņemt tikai Informācijas atbalsta centros , noslēdzot līgumu ar operatoru. Savukārt maršruta karti iespējams noformēt un apmaksāt gan sistēmas mājas lapā www.platon.ru  , gan  informācijas atbalsta centros . Lai veiktu maksājumu par transportlīdzekli, nepieciešams reģistrēties sistēmā “Platon”. Reģistrēta lietotāja konta pārvaldīšanas instrukcija ir pieejama šeit .

No 2017. gada 15. aprīļa ir palielināti Krievijas federālo koplietošanas autoceļu lietošanas maksas sistēmas PLATONS tarifi !

Visu valstu, arī Krievijas autopārvadātājiem , kuri veic kravu pārvadājumus ar transportlīdzekļiem un to sastāviem , kuru pilna masa ir lielāka par 12 tonnām par nobraukto kilometru maksa sastādīs 3,06 rubļus ( 0,05 euro ).

Pēcapmaksa ir  pieejama šādiem reģistrētajiem lietotājiem:

- Kuri ir reģistrējušies,  kā lietotāji sistēmā “Platons” vismaz 2 mēnešus pēc kārtas;
- Transporta līdzekļu īpašniekam nav neapmaksātu rēķinu vai sodu par autoceļu lietošanu;
- Katram transporta līdzeklim jābūt aprīkotam ar speciālu ierīci, ko var saņemt bez  samaksas.

Pēcapmaksa tiek piešķirta uz vienu mēnesi. Lai saņemtu atļauju pēcapmaksas izmantošanai, jāiesniedz iesniegums sistēmas operatoram.

Paredzētie sodi par federālo autoceļu lietošanu bez iepriekšējas apmaksas:
1) Transportlīdzekļa vadītājam – 5000 RUB;
2) Amatpersonai, kas atbildīga par konkrēta transportlīdzekļu kustību – 40000 RUB;
3) Individuāliem komersantiem – 40000 RUB;
4) Juridiskai personai- 450000 RUB