PAR BALTKRIEVIJAS REPUBLIKAS UN KRIEVIJAS FEDERĀCIJAS ROBEŽAS ŠĶĒRSOŠANU

Asociācija “Latvijas auto” jau ir informējusi par problēmām ar kurām saskaras autopārvadātāji šķērsojot Baltkrievijas Republikas (BLR) un Krievijas Federācijas (RUS) robežu.  Saskaņā ar  Krievijas  robežsardzes norādījumiem  , RUS sauszemes valsts robežu personas vai transportlīdzekļi var šķērsot tikai tajās  vietās  , kas atvērtas starptautiskai satiksmei un tāda ir tikai  “Krasnaja Gorka” (starptautiskais autoceļš M1).

Līdz ar to   Latvijas autopārvadātājiem  šķērsojot  BLR-RUS robežu citās robežšķērsošanas vietās tiek sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par Krievijas valsts robežas šķērsošanas noteikumu pārkāpumu un automašīnas  tiek atgrieztas atpakaļ Baltkrievijā.

Jau š.g. sākumā Asociācija vērsās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijā ar lūgumu rast risinājumu un iespēju pārvadātājiem šķērsot Muitas savienībā un Eirāzijas Ekonomiskā Savienībā ietilpstošo valstu robežas robežšķērsošanas punktos.

Ārlietu dienests situācijas skaidrošanā saistībā ar Latvijas autopārvadātāju problēmām ar BLR-RUS robežas šķērsošanu ir iesaistījis gan Eiropas Savienības delegāciju Krievijā, gan Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektorātu. Jautājums iesniegts arī izskatīšanai dažāda līmeņa sasauktajās apspriedēs.

Kā arī 2016. gada 29. februārī Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijai tika nosūtīta nota, lūdzot sniegt oficiālu skaidrojumu par robežšķērsošanas kārtību Latvijas autopārvadātājiem uz BLR-RUS robežas.  Uz doto brīdi nav saņemta oficiāla Krievijas puses atbilde uz Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas notu starptautisko autopārvadājumu jomā.

Ar Eiropas Savienības delegācijas Maskavā starpniecību tika saņemts  neoficiāls Krievijas Federācijas puses paziņojums, ka ES autopārvadātāji BLR-RUS robežu var šķērsot tikai vienā no 19 robežkontroles punktiem.

Informēsim par notikumu tālāku attīstību .