PIEAUG TIR DALĪBVALSTU SKAITS

  1.   gads zīmīgs ar to, ka TIR sistēma nostiprinās vairākās Eirāzijas valstīs un palielinās to valstu skaits, kuras pievienojušās TIR Konvencijai.  2018. gada 17. maijā SAŪDA ARĀBIJA pievienojās TIR Konvencijai , un pamatojoties uz to, TIR sistēma tajā sāks darboties no 2018. gada 17. novembra.  Saūda Arābija kļuvusi par 74 TIR dalībvalsti.

TIR pārvadājumus PAKISTĀNAS ISLĀMA REPUBLIKĀ var veikt no 2018. gada 18. aprīļa.

Pakistānas Nacionālās Komitejas Starptautiskā Tirdzniecības Kamera ( PNC-ICC) ir apstiprināta kā garantējošā asociācija. Maksimālā TIR garantijas summa par vienu TIR karneti ir noteikta EUR 60,000. Pirmo TIR pārvadājumu starp Pakistānu un Irānu veica Irānas pārvadātājs, tādejādi aktivizējot transporta koridoru , kas savieno Pakistānu, Irānu un Turciju.

  1. gada 18. maijā TIR sistēma sāka darboties ĶĪNAS TAUTAS REPUBLIKĀ. Par tās garantējošo asociāciju kļuva Ķīnas Pārvadājumu Asociācija (CRTA). Maksimālā garantijas summa par vienu TIR karneti ir noteikta EUR 100 000. TIR pārvadājumi Ķīnas teritorijā ir iepriekš elektroniski jādeklarē.

INDIJA kā TIR dalībvalsts darbojas no 2018. gada 15. augusta un Indijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera (FICCI) ir apstiprināta kā garantējošā asociācija. Maksimālā garantijas summas par vienu TIR karneti noteikta USD 50.000.

IRU (Starptautiskā Autopārvadātāju Savienība) turpina sadarbību ar valstīm, kuras pievienosies drīzumā TIR sistēmai, kā Katanas valsts.  Sarunas notiek arī ar Meksikas Savienotajām Valstīm, un atsevišķām Dienvidāfrikas ( Zambijas Republika)  un Centrālāfrikas  ( Kamerūnas Republika, Čadas Republika) valstu atbildīgajām institūcijām par iespējamo pievienošanos TIR Konvencijai .

Informācijas avots : IRU